pytaniaiodpowiedzi-fotografia-ślubna

Kiedy plener ślubny?

Sesja plenerowa organizowana jest zazwyczaj w innym dniu niż dzień ślubu po uzgodnieniu tematyki, oraz dogodnego terminu dla obu stron. Spędzamy czas wspólnie odwiedzając do dwóch dowolnych lokalizacji - bez patrzenia na zegarki.  

CO Z ZAPŁATĄ ZA REPORTAŻ ŚLUBNY?

Po podpisaniu umowy (rezerwacji terminu) jesteście zobowiązani do wpłacenia zadatku w wysokości 20% kwoty całego zamówienia. Resztę płatności dokonujecie po ukazaniu się efektu końcowego mojej pracy, czyli Waszej galerii internetowej z tego wyjątkowego dnia.

Kiedy rezerwować termin?

Terminy najlepiej rezerwować rok przed ślubem, w zależności od miesiąca w którym się pobieracie, niektóre są bardziej rozchwytywane przez pary od innych. Niektóre osoby potrafią też rezerwować termin dwa lata przed uroczystością.

CO Z UPRAWNIENIAMI?

Posiadam legitymację, która upoważnia mnie do fotografowania celebracji liturgicznych na terenie całego kraju wydaną przez Archidiecezje Krakowską.

PRZENTACJA SLIDESHOW?

Jest to film w wysokiej rozdzielczości w formie prezentacji zdjęciowej. W tym momencie jest on dodawany do każdego pakietu ślubnego. Jeżeli chcecie zobaczyć taką prezentacje to zapraszam do obejrzenia historii ze ślubu Marleny i Emila

ZDJĘCIA W FORMIĘ CYFROWEJ?

Wszystkie zdjęcia, które spełniają walory artystyczne otrzymujecie na przenośnym Pendrive. Przygotowane są one specjalnie do przeglądania na komputerach osobistych, przenośnych urządzeniach, publikacji w serwisach internetowych,  jak i do własnego wydruku. Na życzenie klienta oddaje też wszystkie zdjęcia nie poddane obróbce autorskiej.

ILE ZDJĘĆ ŚLUBNYCH?

Od 300-400 zdjęć z całego Reportażu Ślubnego (W zależności od którego momentu Wam towarzysze) poddanych obróbce graficznej + Plener Ślubny (Sesja Narzeczeńska) od 50-100 zdjęć. Nie ograniczam się jednak do tych liczb, ani do czasu w którym fotografuję. Na życzenie klienta oddaje też wszystkie zdjęcia nie poddane obróbce autorskiej.

CO Z ODBITKAMI/ALBUMAMI NA ZDJĘCIA?

W mojej ofercie posiadam fotoalbumy oraz możliwość wywołania odbitek. Po ukazaniu się prywatnej galerii internetowej to Wy wybieracie zdjęcia do wydruku. Fotografię do albumu jak i jego końcowy projekt uzgadniam z Wami.

JAK PRACUJĘ?

Nie reżyseruje, ani nie ustawiam, łapię chwilę takimi jakie są. Jestem otwarty dla ludzi, wzbudzam w nich swoje zaufanie. Wierze w moc momentu, który jestem w stanie zatrzymać. Uwielbiam fotografować osoby, które bez trudu wyrażają swoje uczucia.

Zapasowy aparat?

Tak, w moim plecaku mam dodatkowy sprzęt w razie niemiłych niespodzianek. Od dodatkowych aparatów, lamp błyskowych, kart pamięci, po obiektywy i na dekielkach kończąc – ciągle je gdzieś gubię, dajcie mi znać jak jakieś znajdziecie.

UTRACILIŚMY ZDJĘCIA ŚLUBNE?

Wasze zdjęcia są bezpieczne! Przechowywane są one w formie kopii zapasowych w trzech różnych miejscach przez okres 30 dni od daty odebrania zamówienia.

MIEJSCE ŚLUBU, co z dojazdami?

Pracuję gdziekolwiek mnie zaprosicie. Nie ograniczam się do żadnego regionu, a nawet granic kraju. Wyjazd w magiczny plener ślubny nad morze, czy w góry nie stanowi żadnego problemu. Jest to część mojej pracy. 

CZAS OCZEKIWANIA?

W zależności od miesiąca w którym bierzecie ślub. Od kwietnia do lipca zdjęcia gotowe są do 3-4 tygodni. W okresie od lipca do kwietnia ten czas może się przedłużyć o kolejne dwa tygodnie, ponieważ większość moich zleceń jest właśnie w tych miesiącach.